Telefon kontaktowy +48 796 752 386
Godziny Pracy Pon - Sob 8:00- 17:00

Monitoring szkoły

Monitoring szkoły

bezpieczenstwo-w-szkole

Główne powody stosowania monitoringu w szkole

Monitoring szkoły ma przede wszystkim zabezpieczyć uczniów oraz obiekty i tereny szkolne przed różnymi zagrożeniami.

Do najczęstszych naruszeń zarówno w szkołach publicznych jak i prywatnych zalicza się kradzieże. Są to zarówno drobne kradzieże pomiędzy uczniami jak i większe kradzieże sprzętu elektronicznego i sportowego. Kolejnym sporym zagrożeniem w szkołach są wymuszenia, zastraszania, handel oraz zażywanie nielegalnych środków odurzających a także pobicia oraz przestępstwa na tle seksualnym.

narkotyki-w-szkole

Bez względu na umiejscowienie szkoły, dobrą historię czy podjęte środki ostrożności, szansę na wystąpienie któregoś zagrożenia są zawsze. Jednym z czynników obniżających częstotliwość występowania takich zagrożeń jest zainstalowany monitoring szkoły.

Monitoring w szkole umożliwia bieżące monitorowanie budynku oraz uczniów. Skutecznie odstrasza przed przemocą oraz przestępstwem, pozwalając również w razie potrzeby namierzyć winnego. Często monitoring jest jedyną możliwością namierzenia sprawcy, oraz dostarczenia niezbitych dowodów przestępstwa.

Stały monitoring budynku

Za pomocą zainstalowanego okamerowania możliwe jest doglądanie bezpieczeństwa budynku 24h/7.

Zaufanie i spokój rodziców

Instalacja kamer zachęca rodziców do pozostawienia w niej dzieci.

Bezpieczeństwo dzieci

Dzięki kamerom zwiększa się bezpieczeństwo dzieci

Co monitorować w szkole?

Przede wszystkim trzeba obserwować wszystkie możliwe wejścia na teren szkoły. Należy zastosować monitoring wysokiej jakości, pozwalający na łatwą identyfikację osób wchodzących na teren szkoły.

Następnym miejscem, które powinno być monitorowane to korytarze. Ze względu na spory ruch w tym miejscu oraz dużą powierzchnię, należy zastosować kilka kamer np. po przeciwległych końcach pomieszczenia.

Monitoring można również zamontować w łazienkach, chodź jest to kwestia dyskusyjna, dochodzi tam do największej ilości aktów przemocy lub wandalizmu. Uczniowie w toaletach również popalają papierosy, bądź zażywają używki.

Kamery warto również zamontować na salach gimnastycznych, również po przeciwległych końcach pomieszczenia oraz boiskach szkolnych, gdzie wystarczy podgląd na boisko oraz na wejście.

Przykładowy plan rozmieszczenia kamer

Zostaw nam wiadomość lub numer telefonu
Nasz ekspert skontaktuje się z tobą!

informacją o administratorze i przetwarzaniu danych.


informacją o administratorze i przetwarzaniu danych.